TAP DANCE

KATOWICE

stronaGrupa "Tap Dance" istnieje od 1997 roku. Powstała z inicjatywy Moniki Polan-Zbączyniak. Działa w Miejskim Domu Kultury "KOSZUTKA" w Katowicach. W swych szeregach zrzesza entuzjastów stepowania w wieku od 6 lat. Na zajęcia uczęszczają osoby pragnące poznać arkana sztuki stepowania, sprawdzić swoje możliwości i pogłębić swoje umiejętności.

Ćwiczymy w grupach dostosowanych do wieku i poziomu zaawansowania.

 Tap Dance Junior (od 2019 roku nowa nazwa SCUFF DANCE),

zajęcia prowadzi Kamila Zbączyniak

Tap Dance Club (od 2019 roku nowa nazwa TAP CLUB),

zajęcia prowadzi Katarzyna Krych, odbywają się w Swing City Katowice

Grafik zajęć dostępny jest w zakładce "Kiedy się spotykamy?"

Stepowanie to forma tańca, w którym główną rolę odgrywa rytm wystukiwany specjalnymi butami. Brzmienie uderzenia w bardzo dużej mierze zależy od rodzaju blachy oraz podłoża. Dobre buty do stepowania nie są tanie, ale warto w nie zainwestować, wiedząc, że od nich zależy jakość tańca i dobry odbiór przez widza.

 

 

Monika Polan-Zbączyniak. Kierownik i choreograf zespołu do 2019 roku

stroneStepować zaczęła w wieku 16 lat. Pierwsze kroki poznała będąc członkinią Harcerskiego Zespołu Artystycznego "Słoneczni", gdzie tańca uczył Jan Balcer. Tam też pierwszy raz stepowała na scenie. Drugim nauczycielem był Andrzej Jakubczyk - mistrz Polski w stepowaniu. Swoje umiejętności doskonaliła również na warsztatach prowadzonych przez: Jirinę Nowakowską, Mirka Spacila, Otto Koci, Ivana Bouchaina, Pascala Hulina, Ludovico Hombravella, Lucasa Tadeo, Estefanię Porqueras, Aleksandra Ostanina, Konstantina Zhayvoronoka, Igora Bezdieniezhnykh, Sama Weber oraz Pawła i Piotra Hrubec. W 1992 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z tańca ludowego, a w 1998 roku instruktorski kurs kwalifikacyjny z tańca współczesnego. Współpracowała z Państwowym Policealnym Studium Wokalno - Baletowym w Gliwicach (nauczyciel stepowania), Gliwickim Teatrem Muzycznym (Noc w Muzeum) oraz z Teatrem Rozrywki w Chorzowie (musical "Billy Elliot"). Do 2019 roku prowadziła zajęcia stepowania w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" w Katowicach i w Studio Baletowym "Terpsychora" w Katowicach (była Prywatna Artystyczna Szkoła Baletowa).  

od roku 2018 zajęcia stepowania prowadzą Katarzyna Krych i Kamila Zbączyniak

(Strona  w trakcie uzupełniania)